Zpodpeřin

18. listopadu 2012 v 18:16 |  Bez logiky věci
Dnešek zapršel, zapraskal a otřel se mi o nohy. Někde hluboko jsem zaslechla ozvěnu, jak kdosi kopl kamínek dolů a potom žbluňk...
Vevnitř to pomalu začalo zadrhávat, funkce se zpomalily a zvenčí se zmítal prach, kterak přemýšlel, jestli opravdu sednout na mou hlavu nebo mě ještě jednou nechat oklepat se a rozvířit vzduch okolo.


Nemám odvahu. Skutečně nemám odvahu na to - začít, držet a vydržet a věřit, že to někam povede.
Předělávám pořád drobnosti, uklidím si občas stůl, někdy se učešu a jdu se psem ven. Ale ve skutečnosti toho hodně leží mimo. Jsem srab. Jsem srab konečně dělat.
Po dlouhé době si plně uvědomuju jistou mlhu, nebo spíš bažinu (?), ve které jsem dole a koukám ze dna nahoru a líbí se mi, jak se to tam hezky leskne, když na to zasvítí sluníčko. Vidím to ve svých představách jako hodně moc vrstev tlustých peřin na sobě a já ležím někde mezi nimi dole zavalená. Na jednu stranu docela pohodlné, ale po chvíli mě to dusí.

Poprvé jsem si tuhle peřinovou zástavbu uvědomila před rokem, když jsem z ní na chvíli vylezla. Bylo to díky dobré konstelaci hvězd, podzimu, později sněhu, běhání a Bachovým esencím. Najednou to všechno zase bylo tady a teď reálně, skutečně a osvětlené... snažím se teď vyhrabat z pěřin pomocí rozumových schopností, ale nejde to. Tělo hraje velkou roli. Jak se píše v moudré knize - jedině fyzické prožitky (zátěž, bolest, trénink, relaxace) nás navrací do současné chvíle a do reality.

Často mám v hlavě nějakou představu dopředu - co bude. Dalo by se to zobrazit jako nějaká osa, která je buď osvětlená nebo zašantročená pod takovým černým oparem. Ta černá je napjatá, nepříjemná a světlejší se příjemně vlní.
Takhle si představuju měsíce a roky.
Teď vidím následující měsíce načernale. Minimálně do konce roku. Ale zjistila jsem, že se to všechno odvíjí a zabarvuje podle aktuálního vývoje. Není to skutečná předzvěst toho, jak to bude, dokud to sama nenasměruju, bude to načernalé.
A taky ta načernalá může znamenat ještě něco - že když začnu měnit, bude to logicky na začátku nepříjemné. Ale potom to časem určitě zesvětlá. Hlavně když odhodím alespoň dvě/tři peřiny...
Pátý den měsíce Nisánu...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.