Dva týdny před vánočkou

10. prosince 2012 v 17:03 |  Bez logiky věci
Sněží... pořád a pomalu se rozpíjím na chodníku, kde se rozpíjí i zbytek světa. Jestli se rozpiju celá, bude ze mě pouze rozmazaná řasenka, když si oplachujete obličej po proflámované noci. Budu rozpuštěná v něčem, co se samo vypaří a možná, že za rok to budu právě já, kdo napadá ve vločkách na naší ulici.
Asi ani nevím, co psát... mám myšlenky jen na práci a na to ostatní, co potřebuju vecpat někam mezi.
Ty směny, kdy stojím za barem a musím být výkonná na stoprocent a tak dále... o tom už jsem psala.
Zmíním něco o chlapech v poslední době.

To soužití s Introvertem... to je věc. Protože já to nikam neženu, netlačím, přirozeně píšu, když chci, vidíme se, když chceme oba a taky probíhá všechno tak nějak standartně. A mně se líbí, že nejsem jen tak "schovaná" před světem v jednom pokoji s ním, ale jsme oba společně tak nějak pohromadě. To je něco, co mi hrozně moc ubližovalo, když jsme měli s M. těch pár týdnů pro sebe. Ten náš tehdejší (tou dobou ještě nevěda, že je omezený) čas jsme byli jenom v soukromí a venku jsme nebyli vůbec, raději ani náznakem a na to já nemám. Moje křehká dušička schovaná v mamelukovi nezvládá, když má být něco tutláno a přetvářeno. Takže ten "vztah" mě denodenně bolel. Nic jsem nechtěla a nenutila, ale přesto...
Teď zpětně to teprve vidím, že jsem byla z toho všeho tak vykolejená, že jsem nebyla vůbec jako já. Chodili jsme vedle sebe a já raději mlčela, nic neříkala, nechtěla a prostě jen byla, aby se něco nestalo, aby se něco nepokazilo. A ono se to právě proto pokazilo. A jsem zase u toho, že za to můžu já. Zase moje vina. Natürlich.

Teď ale právě žiju to něco, co jsem snad ani neplánovala. Jsem naprosto já a ne nikdo jiný a moc se mi líbí, že naprosto samovolně přichází takové nabídky, že společně odjedeme do hor, kde je jen sníh, domeček daleko od všeho a maminka Introvertova. To je něco. A ještě pořád jsem se nezbavila těch spojitostí, které ve všem vidím.

Nejhorší a vlastně nejvtipnější věc, co se v posledních dnech udála - odcházíme s Introvertem na zastávku, vyjímečně jdem trošičku jinou cestou a najednou vidím psisko, v zápětí tatínka od M., to už pomalu tuhnu a pak mi dochází, že vlastně jdeme kolem domu rodičů a hned se zdravím s maminkou M. a u toho drtím Introvertovi ruku, protože mě tam M. kdysi vzal na oběd a já to cítím a jeho milí rodiče se se mnou vesele baví a netuší, co všechno se rozjelo kdysi v Jundrovské oboře. No jo. Pořád ty spojitosti.

Ale už jsem se zase moc rozkecala o lidech a chtěla jsem vlastně říct jen to, že opravdu doufám, že už konečně zapomenu a budu se moct zamilovaně koukat na Introverta, protože ho mám ráda a nechci mu ublížit.

Táta mi onehdy řekl, ať mě ani nenapadne se ještě kdykoliv jakkoliv sbližovat s M., že bych byla opravdu úplně pitomá a že by ho musel zabít. Já na to s naprostou upřímností odpověděla, že s M. už nikdy nebude nic, protože už se nenechám rozkrajovat na kousíčky. Velký oddech. Ale adaptovat se plně na přítomnost mi dělá docela problém.

Dneska je párty se Spolumoštama. A nevím, jestli se mi tam chce, nebo ne. Jestli mi nebude zase jenom těžko, že v Baru, který neexistuje jsem tak nějak jenom pro tu výplatu, co čas od času dostávám. Uvidím.

Jdu se zasněžit.

Mír s vámi... za dva týdny vánočka...
 


Komentáře

1 bludickka bludickka | Web | 12. prosince 2012 v 18:36 | Reagovat

Taky mám pocit, že se pohybuju myšlenkama někde v práci, anebo se snažím urvat co nejvíc času na věci kolem, nacpat jich do každý hodiny co nejvíc a co nejlíp to proorganizovat, až ani není moc času na to, to vychutnávat :)
A dvakrát do stejný řeky nevstupuj. Nechtěla bych se vrátit k žádnýmu z bývalých přítelů. Skončilo to a věděla jsem proč. Spíš jsem přemýšlela a litovala nad vztahy, které být mohly, ale nebyly.

2 banalite banalite | Web | 16. prosince 2012 v 15:28 | Reagovat

Mě dojala věta: "Táta mi onehdy řekl, ať mě ani nenapadne se ještě kdykoliv jakkoliv sbližovat s M., že by ho musel zabít"... kéž by někdy měl můj táta péči a alespoň naznačoval ochranu. Je to hezký a tvůj vztah s Introvertem taky vypadá moc hezky a domeček v horách... hmm, romantika :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.