Co se děje???

25. ledna 2013 v 14:08 |  Životní smetiště
Už nějakou dobu si všímám, co se děje. I když se okolí snaží mě stále mystifikovat.
Takže co se děje u nás v domácnosti??

1. Mucha (rozumějte maminka a neptejte se proč mucha) se snaží vlastně ani nevím o co. Každopádně strašně nenápadně zobe doplňky stravy, které sice bere přece na menopauzu, ale mně se stejně nelíbí první věta v popisku - tablety na hubnutí. Ale když pominu pilule, někomu tady solidně hrabe. Těžko se věří, že Mucha po tolika letech ničeho najednou pije ke snídani zelený čaj (už to, že tak nějak normálně snídá?!?) a taky se zdá, že jí přes den a večer se necpe čokoládou a sušenkama. A nebo to jenom nevidím. Nevím. Ale možná, že třeba pochopí... ale ne...nebudu přehánět.
2. Nenápadně poslouchám ten zvuk, kdy váha přejede dlaždičky v koupelně - když se vysouvá k použití, takže NĚKDO koupil baterky, takže po dlouhých měsících nevážení váha funguje a váží? Šla jsem to nenápadně zkusit. Ani jsem se nezvážila, jen jsem zapla váhu a ono ejhle. Někdo se tu o něco snaží. Nenápadně. Hlavně nenápadně.
Bod plus vidím v tom, že mě nikterak neláká na tu váhu lézt, protože o čísle mám jistou představu a něco jsem si sama slíbila.
3. Mucha i Spolubydl hrají stále hru - ať si toho Zuz nevšimne! Takže se stále komicky schovávají piksle s nutelou různě po bytě a nejvtipnější je na tom fakt, že i já i oni ví, že to stejně najdu, když chci. A co si budeme povídat, ani tohle mi nezabrání se přecpat a osvěžit záchod těmi lahodnými zvratky, když přijde na věc.
4. Mucha i Spolubydl začali nějak podivně koukat na sebe a na mě a doporučovat mi, abych nejedla nic NAVÍC. Doteď jim bylo fuk, že ukusuju buchtu a olizuju krém na dort, když pečou a nebo že si dám s nimi večerní žranici sladkého. Teď si ale všímám, jak Mucha upozorňuje - nejez to a nech to už být a spolubydl se divně kouká a někdy i on má narážky.
Co se jim stalo, to nechápu...
5. Stále čekám na chvíli, kdy si budu moct hlídat obsah ledničky zcela sama a prostě v ní nebude zásoba másla, sádla a celé krabice smetany a tuny majonéz a podobných lahůdek. Hodně lidí mi říkalo, že se jejich stravování a fungování s PPP rapidně lepšilo v momentě, kdy se odstěhovali a bydleli sami nebo se spolubydli, přáteli etc.
6. Chtěla bych zklouznout z nadváhy do normy, ale vzhledem k brutálně zákeřnému zásahu po půl roce svobodného neblití... nemůžu riskovat. Jednoduše mě popadl záchvat - takový ten záměrný, vědomý, kdy na jídlo myslíte celý den a koušete si nehty... a cíleně jsem od začátku jedla s tím, že prostě půjdu k míse. Taky že jsem šla a bylo to tak hnusný. Nicméně asi to bude přicházet. Pořád vidím jako posun četnost blití v řádu měsíců. Od června jsem zvracela všeho všudy 3x. Chápete to? Jen 3x. Z toho jednou zcela absurdně na Muně a dvakrát doma pod návalem deprese. Přemíra jídla je prakticky pořád, ale zvracení ne!!!

Takže asi tak. Všem tady hrabe. A hlavně se kolem mě šlape a nenápadně, nenápadně, nenápadně... hlavně pssssst.
Stále víc věřím tomu, že člověk si musí vyřešit věci sám pouze s pomocí těch, co to prožili nebo prožívají. Vím naprosto jistě, že nikdo doma ani mezi přáteli to nemůže pochopit. Nemají na to kapacitu. Což není míněno ve zlém. Je to realita.

Tady máte super songy... už se těším na Colours.


A ještě jednou


 


Komentáře

1 Mielle Mielle | Web | 25. ledna 2013 v 14:30 | Reagovat

Ty písničky miluju. :3 Jinak, jestlis byla bulimička, tak si moc nezahrávej. Sice tě očividně trošku v tom povzbuzují i ostatní, ale... všichni maj radši plnoštíhlé, než vychrtliny, to mi věř :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.